بیمه‌ی زندگی باران


به نظر شما یک بیمه جوان در این بازار رقابتی چطور میتواند سهم قابل توجهی را کسب کند؟ 
آیا راهکاری برای یک رقابت خوب میشناسید؟ رقابتی حرفه ای با رعایت موازین اخلاقی؟
تفاوت در فکر کردن، عمل کردن و همچنین نوآوری از جمله ویژگی هاییست که باعث ورود و بقا در بازار رقابتی میشود.
 لذا تلاش نمودیم تا باران حائز ویژگی­‌ها و تمایزاتی ارزش‌آفرین در محصول و فرآیندهای منجر به تولید محصولات و خدمات باشد.


آیا سبد محصولات و ویژگی های آن را میشناسید؟

بیمه باران بر تنوع محصولات و سبدها تمرکز میکند

آیا با سبد محصولات باران آشناییت دارید؟
میتوان گفت سبد محصولات باران به­‌عنوان یک شرکت تخصصی بیمه‌های زندگی ترکیبی متنوع از محصولات بیمه زندگی در کامل­‌ترین نسخه به­‌همراه محصولات نوآورانه و انحصاری است. شرکت بیمه زندگی باران با استراتژی تنوع، نوع خاصی از بیمه‌­های به شرط حیات، با نام تجاری "ترنم" را وارد بازار بیمه کرده است که بنا به مجوز­ اعطایی از سوی بیمه­ مرکزی جمهوری اسلامی ایران، منحصر به بیمه باران می‌باشد.

از دیگر محصولات رایج در بازار باران می­‌توان به بیمه‌های زندگی عمر زمانی(طراوت)، عمر مانده بدهکار(طراوت با سرمایه کاهشی)، تمام عمر(آوا)، عمر جامع (نسیم)، عمر مختلط پس انداز( نغمه)، اشاره کرد. در عین حال باران از این قابلیت نیز برخوردار است که مطابق با نیاز هر مشتری پوشش­‌های بیمه‌های مورد نیاز را تنظیم و ارائه نماید.


بیمه زندگی ترنم باران متمرکز بر سرمایه گذاری

آیا شما هم از بازار بورس لطمه خورده اید یا دل خوشی از سود بانکی ندارید؟ بهتر است شما را با بیمه ترنم آشنا کنم.

با درک دغدغه‌های مشترک و مستمر طبقات اجتماعی و درآمدی مختلف برای سرمایه­‌گذاری موثر وجوه در اختیار، عدم نیاز طیفی از مشتریان هدف در بیمه­‌های زندگی به پوشش فوت و ...، شرکت بیمه زندگی باران مبادرت به طراحی و عرضه بیمه عمر به شرط حیات با نام تجاری بیمه زندگی ترنم باران نموده است. این محصول بیمه‌­ای که محصول بیمه­‌ای انحصاری باران می‌­باشد، بر پایه ریسک حیات بیمه‌­شده طراحی گردیده است به‌واسطه این ویژگی و سایر خصوصیات مرتبط با این محصول، بیش از 95 درصد حق­‌بیمه پرداختی مشتری به ذخیره ریاضی بیمه‌­نامه وارد می‌­گردد که قطعاً از قابلیت سرمایه‌گذاری و تولید بازدهی بالایی برخوردار می­‌باشد. این بیمه‌­نامه حداکثر 5 (پنج) ساله بوده و بیمه­‌گذار می‌تواند بدون نیاز به طی نمودن تشریفات اداری معمول، حسب تصمیم خود وجوهی بیشتر یا کمتر نسبت به مبلغ قسط حق­‌بیمه را واریز نماید.
با توجه به مطالعات آینده‌­پژوهی در حوزه بیمه‌­های زندگی، چشم­‌انداز باران، تلفیق محصولات بیمه زندگی با سایر محصولات مشابه و مرتبط در بازارهای پول و سرمایه و خدمات سرمایه­‌گذاری موردنیاز مشتریان خواهد بود. 

مشتری می تواند سبد سرمایه گذاری خود را انتخاب کند

انسان ها میزان ریسک پذیری متفاوتی دارند. برای همین است شغل افراد مختلف است. بعضی ها حقوق ثابت میگیرند و برخی تصمیم میگیرند به سراغ ابزارها و زمینه‌­های سرمایه‌گذاری خطرپذیر بروند.

با درک این تفاوت­‌ها از یک­‌سو و با توجه به ماهیت ذخایر ریاضی بیمه­‌نامه از سوی دیگر، باران اقدام به ایجاد سبدهای متنوع سرمایه­‌گذاری با ویژگی‌­های متفاوت نموده است تا بیمه­‌گذاران متناسب با سطح ریسک­‌پذیری و ریسک­‌گریزی خود در سرمایه‌­گذاری، نسبت به انتخاب سبد دلخواه برای سرمایه‌­گذاری ذخایر ریاضی متعلق به خود، اقدام نمایند. 

ذخیره ریاضی بیمه­‌نامه (فصلی، شش ماهه و ...)

به­‌عنوان یکی از ویژگی‌­های باران و ایجاد شفافیت در فرآیند سرمایه­‌گذاری، بیمه­‌گذاران باران می­توانند در مقاطع زمانی فصلی، تقریبی قابل اطمینان از میزان سود مشارکت بیمه‌نامه را مشاهده نمایند و ضمن ایجاد اطمینان خاطر نسبت به صحت و اثربخشی عملکرد باران در سرمایه­‌گذاری وجوه دراختیار، ارزش ذخیره ریاضی بیمه‌­نامه خود را نه فقط با سود تضمینی، بلکه با تقریبی قابل اطمینان از سود مشارکت مشاهده نمایند. همچنین در مقاطع زمانی شش ماهه، سود مشارکت محاسبه شده و به حساب بیمه­‌گذاران منظور می­‌گردد.

 قلک متصل به بیمه‌­نامه‌ها


باران ‌مبادرت به طراحی و عملیاتی نمودن قلک سوددار متصل به تمامی بیمه­‌نامه‌­های اندوخته‌­دار خود نموده است. بیمه­‌گذار می‌­تواند بدون محدودیت در مبلغ (هزارتومان و بیشتر)، تعداد و تواتر، وجوهی را به قلک واریز و یا از آن برداشت نماید. در هر زمان می‌­تواند وجوه تجمیع ­شده در قلک خود را به بیمه‌­نامه منتقل نموده و از سود تضمینی و مشارکت در منافع از بابت آن، بهره­‌مند گردد.

 حقوق بیمه‌گذاران بیمه زندگی

با توجه به ماهیت بلندمدت بیمه‌­های زندگی از یک­‌سو و ماهیت ذخایر ریاضی بیمه‌نامه (وجوه متعلق به بیمه‌­گذاران) از سوی دیگر، حقوق بیمه­‌گذاران بیمه‌­های زندگی در شرکت­ تخصصی بیمه زندگی باران به جهت وجود حساب اختصاصی بیمه‌­های زندگی  در سرفصل حساب­‌های شرکت، با اطمینان و تمرکز خاص صورت می­‌گیرد.


چه ویژگی هایی باعث ایجاد محصولات میشود؟

 پورتال نقش‌­محور خدمات الکترونیک و آنلاین

با اعتقاد به استفاده حداکثری از ابزارها و مزیت‌­های فناوری اطلاعات و دیجیتال و با رویکرد ایجاد سرعت، سهولت و هوشمندی در فرآیندهای کسب‌­وکار، شرکت بیمه زندگی باران مبادرت به راه­‌اندازی پورتال خدمات الکترونیک و آنلاین خود می­‌نماید. در این پورتال و به تفکیک نقش‌­های مختلف ذینفعان باران شامل مشتری بالقوه، بیمه‌­گذار، بیمه شده، شبکه فروش، مراکز تشخیصی و درمانی، پزشک معتمد، کارکنان و ...، تمامی خدمات موردنیاز در بستر الکترونیک و آنلاین طراحی گردیده و مورد عرضه قرار خواهد گرفت.


 باشگاه مشتریان Customer & Consumer Club

وفاداری (Loyalty)، کلید طلایی موفقیت در کسب‌­وکارهاست. کلیدی که با ایجاد احساس ارزشمندی، مشتری را برانگیخته می­‌کند تا به­‌عنوان مشتری ثابت، به باران وفادار باشد و باران را به خاطر داشتن یک تجربه نو و لذت‌بخش، به دیگران معرفی نماید. در این میان، یکی از راج­‌ترین ابزارها و راه‌­های ایجاد وفاداری در مشتریان و ایجاد ارتباط فعال با آن‌ها، باشگاه مشتریان می­‌باشد که به‌­واسطه آن می­‌توان موثرتر نسبت به تامین نیازهای اصلی مشتریان و همچنین ایجاد منافع بیشتر برای آن­ها، اقدام نمود. در این مسیر، باشگاه مشتریان شرکت بیمه زندگی باران با قابلیت­‌ها و جذابیت­‌های خاص و متنوع بهره‌­برداری خواهد شد.


سرمایه انسانی اعضای شبکه ماست

در ساختار سازمانی باران، نگاه راهبردی به اعضای شبکه‌فروش به­‌عنوان بخش کلیدی از سرمایه‌های انسانی شرکت می­‌باشد. کارگزاران و نمایندگان در امور شرکت مشارکت فعال داشته و در تدوین طرح‌­ها و محصولات بیمه‌­ای، برنامه­‌های بازاریابی و ترویج و ...، به­‌عنوان یک رکن اساسی در شناسایی نیازهای بازار و تعیین اهداف و برنامه‌ها، شناخته می‌شوند.